Micha Duda - oficjalna strona kierowcy rajdowego
Dolnośląski 2012 - rajd pełen przygód !
Dolnośląski 2012 - rajd pełen przygód !Na 2. miejscu w klasie 9 zakończyła swe zmagania załoga Automobilklubu Zamkowego Michał Duda / Łukasz Jastrzębski w 22. Rajdzie Dolnośląskim, rozgrywanym w urokliwych okolicach Polanicy Zdrój. Można śmiało uznać to za sukces, gdyż podczas tej przedostatniej eliminacji Pucharu Polski spośród 53 zgłoszonych ekip, na mecie zameldowało się niespełna 50% zawodników.
Trudne, wymagające odcinki leśne pokazały lwi pazur dla kierowców nie znających specyfiki asfaltów z tamtejszych okolic.
M.Duda: Jesteśmy na mecie, auto bez ryski i to najważniejsze. Strasznie cieszę się z możliwości przejechania tego rajdu w całości gdyż skalą swej trudności jest chyba na czele tegorocznych zmagań w Pucharze Polski. Przygód jak zwykle mieliśmy co nie miara. Od 9-cio minutowego spóźnienia na PKC, poprzez zmianę koła na odcinku aż do jazdy bez interkomu :-) Ale cieszę się bo to tylko procentuje dla nas w postaci doświadczenia. A to jest klucz do sukcesu. Druga sprawa to dzięki pomocy doświadczonego pilota z RSMP przebudowałem całkowicie opis trasy. Szczerze mówiąc przed rajdem myślałem, że nie do końca to ‘zagra’ lecz teraz analizując onboardy stwierdzam, że co doświadczenie to jednak doświadczenie. Praca nad opisem popłaca;) Dodatkowo na prawym fotelu jednorazowo zasiadł Łukasz, z którym zgraliśmy się kapitalnie na pierwszym odcinku i kolejne leciały już z górki. Specyfika odcinków w Górach Stołowych pozwala naprawdę nabrać do nich respektu. Śliskie partie leśne, potężne baobaby i prędkości sięgające 190km/h zmuszają do koncentracji od startu aż do mety.
Teraz przed nami Cieszynka i zobaczymy jaka pogoda obudzi nas w dniu rajdu ;-)


Za pomoc w starcie dziękujemy: Wost-Tynk Kraków, Rako Wieliczka, Stanlej Racing, Project XS, MGMotorsport, Baran Autoserwis, sekretyslubne.pl

Wsparcie medialne załogi: WWW.rajdowypuchar.pl , WWW.rajdy.hoga.pl, WWW.np126p.pl


Klasyfikacja RPP, klasa 9 po Rajdzie Dolnośląskim:
DUDA – 30pkt
CHOLEWA – 20pkt
HORECKI – 16pkt
MIKSA – 14pkt
TEMPLE – 14pkt
STANKIEWICZ – 10pkt
WASILEWSKI – 6pkt
JANUS – 2pkt


Fot. Z.Bury

Zobacz: Film na You Tube : Klip Z rajdu
Partnerzy


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską!