Micha Duda - oficjalna strona kierowcy rajdowego
Barbórka Cieszyńska A grupowym samochodem !
Barbórka Cieszyńska A grupowym samochodem !Już za niespełna parę dni, malownicze trasy okolic Ustronia i Cieszyna, będą gościć uczestników 8 rundy Pucharu Polski w rajdach samochodowych. Barbórka Cieszyńska, bo o niej mowa, na swym starcie przedstawi 74 załogi rajdowe, które w najbardziej niejasnych w sezonie warunkach pogodowych, walczyć będą o wygraną w poszczególnych klasach. Smaczku imprezie doda na pewno fakt, iż wiele klas ma jeszcze nie rozstrzygnięte swoje podsumowania roczne, a co za tym idzie – rywalizacja będzie odbywać się przy w pełni otwartej przepustnicy gazu… Kibice zdecydowanie to docenią!


Michał Duda wraz z Bartkiem Rozkrutem pojawią się dobrze już znaną Hondą Civic, jednakże specjalnie na ten start przebudowaną do wersji A grupowej !

Michał Duda: wg wszelkich znaków na niebie i ziemi, na jedną rundę przed zakończeniem sezonu udało się zapewnić tytuł mistrzowski w N grupie, dlatego też zapadła decyzja o małej niespodziance na koniec sezonu, w postaci skromnej przebudowy naszego samochodu do A gr. Będzie to ciekawa nauka i na pewno pozwoli nam zobaczyć ile jeszcze sekund brakuje do bardziej doświadczonych kolegów. Dla przykładu chociażby – będziemy ścigać się przecież w jednej klasie z aktualnym Mistrzem w klasyfikacji generalnej. Mam jedynie nadzieję, że topowe Citroeny C2 aż tak bardzo nam nie odjadą. Liczę na trudną pogodę gdzie te parędziesiąt ‘koni’ i ‘niutonów’ różnicy między naszymi samochodami bardziej się zatrze…
Oby tylko bezawaryjnie i do mety. W tamtym roku mieliśmy okazję przejechac się już po tamtejszej specyfice tras, gdyż startowaliśmy jako ‘zerówka’. To na pewno dużo nam dało i jedziemy już troszkę z innym nastawieniem psychicznym.
Cały czas pracuję nad opisem trasy, pod bacznym okiem Darka Burkata i mam nadzieję, że tym razem kolejne teoretyczne aspekty będzie można wdrażać w praktyce. Wraz z Bartkiem jesteśmy już po wstępnych testach i rokuje wszystko raczej dobrze. Czas pokaże… :-)


Za pomoc w starcie dziękujemy:
Baccarat Club Kraków, Wost-Tynk Kraków, Rako Wieliczka, Stanlej Racing, Project XS,

Wsparcie medialne załogi:
WWW.rajdowypuchar.pl , WWW.zbury.type.pl, WWW. Autoklub.pl


Partnerzy


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską!