Foto      Video      Księga gości  

Strona główna
Strona główna
Fotel prawy
Samochód
wyniki
Sponsorzy
Oferta
Kont
 

Samochód zielony:

Zielony czyli drugie podejście do rajdowego wydania Fiata 126p

Po sprzedaży poprzednika i zakupieniu zielonego „maluszka” przyszedł czas na dostosowanie go do rajdowych potrzeb. Samochód został kompletnie rozebrany i na początek trzeba było oczyścić budę ze zbędnego nadmiaru konserwacji co miało na celu już powolne zejście do niskiej wagi samochodu. Następnym krokiem było obspawanie samochodu, które zostało wykonane w sposób…pancernyJ Wszystkie seryjne zgrzewy, spawy zostały powzmacniane. Auto po tym zabiegu i wsadzeniu klatki produkcji p. Kałuży z Kielc, zyskało fantastyczne prowadzenie. Czyli to co najważniejsze – sztywno i torowo.
Mając tak przygotowaną budę przyszła kolej na malowanie i lekkie konserwowanie(tracąc potroszę wagę zdecydowałem, iż będzie to lepsza opcja aniżeli walka z rdzą po jakimś roku czasu…). Tak więc środek zyskał piękny biały kolor co w połączeniu z czerwono czarnymi fotelami Bimarco Dakar i Expert stworzyło ładne wnętrze.
Drugą z kolei bardzo ważną kwestią było zawieszenie. Tutaj po doświadczeniach z czerwonym maluchem udało się dobrać w miarę optymalne ułożenie resora i sprężyn plus oczywiście amortyzatory Bilsteina.
Z biegiem czasu w samochodzie pojawiły się także szyby z poliwęglanu oraz klapy z laminatu. Całość tworzy całkiem sympatycznego fiacika, który na rajdowo mocno obsadzonym południu Polski stał się konkurencyjnym autkiem.
Kwestie silnikowe oraz przeniesienie napędu mam nadzieje pojawią się z biegiem czasu w innym dziale.

 

 

© copyright by kemizan.go.pl all rights reserved